Přejít k obsahu

Aktuality

 • 14.10.2019 - Konference Bílá místa filosofie 12. 5. - 13. 5. 2020 Ostravská univerzita
  Vážené studentky, vážení studenti, ve dnech 12. 5. - 13. 5. 2020 se bude na katedře filozofie Ostravské univerzity konat konference s názvem Bílá místa filosofie. Zváni jsou studenti magisterských a doktorských studijních programů, a také akademičtí pracovníci. Tematicky je konference zaměřena velmi široce. Vítány jsou příspěvky z různých oborů (nejen filosofie), jako např. politologie, sociologie, psychologie, biologie, umění, etika, estetika, matematika ad. Příspěvky by však měly usilovat o filosofický přesah. Bližší informace ke konferenci a požadavky na příspěvky naleznete v příloze.

  Dokumenty

  Lucie Červenková
 • 14.10.2019 - Konference: CESTA ZA SVOBODOU - Českoslovenští letci v perutích Britského královského letectva a jejich osudy po návratu do střední Evropy.
  Vážené studentky, vážení studenti, dovolujeme si Vás pozvat na konferenci, kterou pořádá Památník Lidice ve spolupráci s Národním Muzeem. Termín konání je 2. prosince 2019. Místo konání: Památník Lidice, Tokajická152, Lidice, odpolední program Národní muzeum, Václavské náměstí 68, Praha. Z důvodu omezené kapacity zasílejte potvrzení o účasti na konferenci nejpozději do 25. listopadu 2019. V případě zájmu o aktivní účast na konferenci zasílejte do 30. října anotace svých příspěvků na e-mailovou adresu janak@lidice-memorial.cz. Délka jednoho referátu by měla činit nejvýše 15 minut a měla by být doprovázena obrazovou prezentací. Anotace příspěvků (maximálně 600 znaků) budou posuzovány a organizátoři si vyhrazují právo konečného výběru příspěvků. Potvrzení o účasti a anotace příspěvků posílejte na: janak@lidice-memorial.cz. V příloze naleznete bližší informace a program konference.

  Dokumenty

  Lucie Červenková
 • 30.09.2019 - NABÍDKA STÁŽÍ NA ČESKÝCH CENTRECH V ZAHRANIČÍ NA ROK 2020
  Vážené studentky, vážení studenti, obracíme se na Vás se souhrnnou nabídkou stáží na všech Českých centrech v zahraničí, která stáže pro studenty VŠ na rok 2020 nabízí a stážisty poptávají. V příloze naleznete konkrétní Česká centra a jejich nabídky (např. Athény, Berlín, Bratislava, Brusel, New York, Tokio...). ČESKÁ CENTRA jsou příspěvkovou organizací MZV zřízenou pro propagaci ČR v zahraničí. Networkingová síť Českých center působí z 24 měst 3 kontinentů. Ročně pořádají více než 2 300 akcí, které osloví přes 2 800 000 zahraničních návštěvníků. Internetová adresa: www.czechcentres.cz.

  Dokumenty

  Lucie Červenková
 • 10.09.2019 - Pozvánka na cyklus přednášek - Moderní dějiny Ukrajiny
  Vážené studentky, vážení studenti, dovolujeme si Vás informovat a zároveň pozvat na připravovaný cyklus přednášek pořádaných Archivem města Plzně na téma ,,Moderní dějiny Ukrajiny“. Témata přednášek a termíny naleznete v příloze. Vstup je volný.

  Dokumenty

  Lucie Červenková

Patička